Ana Sayfa » Dijital Dünya » Mobil yükleme hızı, resmen sıralama faktörü oldu
Mobil Yükleme Hızı resmen sıralama faktörü oldu!

Mobil yükleme hızı, resmen sıralama faktörü oldu

Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 21:57

Arama motoru devi Google, geçtiğimiz aylarda mobil yükleme hızı etkeninin ilerleyen günlerde bir sıralama faktörü olacağını duyurmuş ve bu duyuru sonrasında webmaster’lar, internet sitelerinin mobil sayfa hızını optimize etmeye başlamıştı. Google, dün yaptığı duyuruyu güncelledi ve artık resmi olarak mobil yükleme hızının bir sıralama faktörü olduğunu açıkladı.

The Speed Update is now rolling out for all users.” adlı güncellemeyle (Tüm kullanıcılar için hız güncellemesi kullanıma sunuluyor.) resmen sunulan hız güncellemesiyle birlikte artık mobil yükleme hızı yavaş olan ve geç açılan siteler, sıralamada olumsuz sonuçlar alacak.

Rakiplerinden mobil yükleme hızı olarak geride olan bir internet sitesi, Google algoritmasına göre rakibinin gerisinde listelenecek. Ayrıca hız geliştirmeleri yapılmadığı takdirde bu sıralama geriye gidebilecek veya site hızlı açılış hızına sahip olan rakiplerine göre yükselemeyecek.

Mobil yükleme hızı nasıl arttırılır?

Sitenize mobil platformlardan gelen ziyaretçilere hızlı ve kullanılabilir bir deneyim sunmak için yapmanız gereken ilk şey, mobil yükleme hızınızı yavaşlatan faktörleri tespit etmek. Bu işlemi yapmak için Google’ın hız testi aracı olan PageSpeed Insigths üzerinden hız testi sorgulaması yapmak gereklidir. Sorgulama işleminin ardından Mobil sekmesine tıklayın. Bu sekmede -eğer mobil yükleme hızınız düşükse- alt kısımda “Optimizasyon Önerileri” başlığı altında önerilen çalışmalar yer almaktadır.

Buradaki çalışmaları doğru ve hatasız bir şekilde uyguladıktan sonra yükleme hızınızda ciddi oranda bir artış olacak ve mobil üzerinden sayfalarınız artık hızlı açılacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Yazıyı değerlendirmek için yandaki yıldızları kullanabilirsiniz.)
Loading...

Yazar: Anıl Zengin

1996 yılında İstanbul'da doğdum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun oldum. Haberturk.com'da SEO editörü olarak yaklaşık 2 yıl çalıştım. Şu anda Peakment Digital'de SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Bu site üzerinden de SEO hakkında bildiğim ve yeni öğrendiğim her şeyi yazıyorum. SEO hakkında bilgi sahibi olmak ve SEO yapılırken hangi yöntemlerin kullanıldığını öğrenmek için blogumu takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

google-amp-stories-hikayeler-ozelligi

Google AMP’ye “Hikayeler” özelliği geldi

Google AMP‘ye, birçok uygulamadan tanıdığımız “Hikayeler” özelliği geldi! Snapchat uygulaması ile hayatımıza giren ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir