Ana Sayfa » Dijital Dünya » Google AdWords, yakında Google Ads ismine bürünecek!
Google-AdWords-Google-Ads-oluyor

Google AdWords, yakında Google Ads ismine bürünecek!

Güncelleme: 8 Temmuz 2018 - 01:57

Arama motoru devi Google’ın sunduğu reklamcılık hizmeti Google AdWords‘ün yakında adı değişecek ve hizmet artık Google Ads adı altında hizmet verecek. Kullanıcılarına bir bilgilendirme mail’i gönderen Google, bu konuyla ilgili detaylı bilgi verdi. Gönderilen mailde kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan sistemin değişeceğine ilişkin detaylar paylaşıldı. Ayrıca Google’ın AdWords Yardım sayfası üzerinden de yayınlanan yazıda değişiklik resmen duyurulmuştu.

Google Ads geliyor!

Google’ın 2002 yılında internet dünyasıyla tanıştırdığı çevrimiçi reklamcılık programı Google AdWords, kısa bir süre sonra isim ve logo değişikliğine gidecek. Bundan böyle Google Ads adıyla anılacak olan AdWords, hem isim hem de logo olarak yenilenecek. Google Ads markası; Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Uygulama ve diğer platformlarda sunulan kampanya türlerinin tamamını temsil edecek.

Yeni markanın (yeni ad ve logo dahil) 24 Temmuz 2018‘den itibaren ürün arayüzüne, Yardım Merkezi’ne, fatura belgelerine ve diğer yerlere yansıtıldığı görüşmeye başlanacak. Ayrıca Google AdWords’ün resmi internet sitesi olan adwords.google.com URL de ads.google.com olarak değişecek.

Gerçekleştirilecek olan bu yenilik esnasında AdWords kullanıcılarının herhangi bir işlem yapması gerekmiyor. Öte yandan markada yapılan değişiklikler kampanya performansınızı, gezinme ve raporlama işlemlerinizi etkilemeyecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Yazıyı değerlendirmek için yandaki yıldızları kullanabilirsiniz.)
Loading...

Yazar: Anıl Zengin

1996 yılında İstanbul'da doğdum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun oldum. Haberturk.com'da SEO editörü olarak yaklaşık 2 yıl çalıştım. Şu anda Peakment Digital'de SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Bu site üzerinden de SEO hakkında bildiğim ve yeni öğrendiğim her şeyi yazıyorum. SEO hakkında bilgi sahibi olmak ve SEO yapılırken hangi yöntemlerin kullanıldığını öğrenmek için blogumu takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

google-amp-stories-hikayeler-ozelligi

Google AMP’ye “Hikayeler” özelliği geldi

Google AMP‘ye, birçok uygulamadan tanıdığımız “Hikayeler” özelliği geldi! Snapchat uygulaması ile hayatımıza giren ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir